ЧАЕС

Меню
  • ЧАЕС-2000
  • Перша в УкраЇні АЕС
  • Аварія 26 квітня 1986
  • Знову в роботі
  • Об'єкт
  • Зняття с експлуатаціЇ
  •  Спорудження об'єктів
  • Місто Славутич
  • Гостьова книга
  • Зворотній зв'язок


Поиск


Статистика




29.03.2024, 01:33
Стан будівельних конструкцій
     Відповідно до діючого технологічного регламенту проводяться спостереження за деформапіями і осадками будівельних конструкцій, радіаційно-технологічний моніторинг об'єкта. Системи контролю і управління створені для стабілізації і підвищення рівня безпеки "Укриття".
     На цей  час відомі численні слабкі місця несучих конструкцій, але розробка технічних пропозицій шодо стабілізації "Укриття" і його перетворення в умовах відсутності необхідної повноти проектної і дослідницької документації є складним завданням, оскільки велика частина зруйнованих конструкцій залишається недоступною і недослідженою. Необхідно підкреслити, шо в даному об'єкті порівняно невеликі  нерівномірні переміщення будівельних конструкцій можуть викликати
значні навантаження  в каркасі, тому шо жорсткі елементи дуже чутливі до таких видів впливів. Через те для достовірності аналізу напружено-деформованого стану об'єкта необхідно  не тільки виділення найбільш небезпечних зон, але і урахування їх зв'язку в просторовій структурі, в спільній роботі окремих елементів. До цього часу, практично в режимі безперервної ліквідації наслідків аварії 4-го енергоблока ЧАЕС, ведуться роботи з посилення окремих елементів і вузлів конструкцій, орієнтованих
на загальну структурну стабілізацію системи "Укриття".
         
У даному напрямі виконані такі роботи:
     1. Посилення балок перекриття над приміщеннями південних ГЦН.
     2. У цьому ж  приміщенні виконано залізобетонний пішохідний тунель для проходу персоналу до південно-східних  приміщень об'єкта
     3. У  вишерозташованому  приміщенні 805/3 балки перекриттів посилені шляхом підведення штабельних кліток під опорні частини.
     4. Зміцнення каркасу деаераторної етажерки  (ДЕ) з відмітки  +24,0 до відмітки 38,6 в осях 41—49.  Для зміцнення ригелів на  відмітці  38,6 встановлені металеві підкоси. Оперативне закріплення колон  по осі 6 на відмітці 36,1 зроблено шляхом установки тяжів із швелерів.
     5. Реконструкція покриття машзалу і ДЕ.
     6. Посилення  опор  балки  "Мамонт" в осях 41 і  50—51 шляхом додаткового бетонування порожнин під перекриттями ДЕ на всіх відмітках.
     7. Добетонована  розділова стіна машзалу між 3-м  і 4-м енергоблоками до висоти  на 4 м  вище за покрівлю.
     8. Створена додаткова захисна бетонна стіна  вздовж осі А  і 68 машзалу до верху віконних отворів.
     9. Розібрано  частину стінових панелей по осі 51, що мають пошкодження вузлів шодо прикріплення їх до каркаса.
     10. Збудовані додаткові сходи за межами будівлі в осі 51.
     11. Закріплено окремі конструкції і вузли сполучень каркасів ДЕ, а також каркасів в осях  50-51.
     12. Реконструйовано багато приміщень для проведення науково-дослідних робіт.
     13. Виконано  проект посилення конструкцій сходово-ліфтового блока в осях Д/51—55 в рядах Ж, И.
     14. У межах плану здійснення заходів на об'єкті "Укриття"  в грудні 1999 р. завершені роботи  з посилення західних опор балок Б1 та  Б2.
    Виконання комплексу вказаних робіт суттєво поліпшило якість  "Укриття"  як інженерної споруди. Однак при оцінці його стану потрібно враховувати насамперед те, що об'єкт проектувався як тимчасова споруда.
    Аналіз наявного стану показує, що  на цей час гарантований термін існування об'єкта встановити дуже важко з таких основних причин:
    — проектування і будівництво "Укриття" велося в неординарних умовах, за яких роботи  виконувалися дистанційно, без здійснення контролю монтажу сталевих конструкцій у відповідності з будівельними нормами і правилами;
    — в зв'язку з неможливістю  обстеження частини пошкоджених  конструкцій 4-го блока, виконуючих  роль  несучих елементів, відсутня точна оцінка іх фактичної несучої здатності, а, отже,  і довговічності.
 

[Обговорити на форуміДогори]