ЧАЕС

Меню
  • ЧАЕС-2000
  • Перша в УкраЇні АЕС
  • Аварія 26 квітня 1986
  • Знову в роботі
  • Об'єкт
  • Зняття с експлуатаціЇ
  •  Спорудження об'єктів
  • Місто Славутич
  • Гостьова книга
  • Зворотній зв'язок


Поиск


Статистика




28.03.2024, 23:34
План здійснення заходів на об'єкті  "Укриття" 
     В останні роки міжнародна співпраця щодо перетворення "Укриття" провадиться в рамках Плану здійснення заходів наоб'єкті "Укриття"
(SIP).
    Створення SІР — кульмінація зусиль, що  докладалися протягом кількох років в Україні та на міжнародному рівні з метою вироблення економічно та екологічно прийнятного підходу до вирішення проблем "Укриття блока № 4 Чорнобильської АЕС". Цей глобальний проект розроблено міжнародною групою експертів з Європейського союзу, України, Японії і США та ухвалено Робочою групою з ядерної безпеки "великої сімки" та Урядом України в червні 1997 р.
    4 лютого 1998 р. Верховна Рада України ратифікувала "Рамкову угоду між Україною  та Європейським банком  реконструкції і розвитку (ЄБРР)  про діяльність Чорнобильського фонду "Укриття", підписану Урядом України і ЄБРР в листопаді  1997 р.
    Виділення коштів з Чорнобильського фонду "Укриття"  (ЧФУ) здійснюється і контролюється ЄБРР.  26 країн та Євросоюз узяли зобов'язання щодо наповнення цього фонду. Загальна вартість робіт за проектом — понад 768 млн. доларів США (разом з витратами на ліцензування). Україна взяла
зобов'язання внести до фонду 50 млн. доларів США у вигляді майна, робочої сили тощо.
    Мета SІР — органічне поєднання стабілізаційних та інших невідкладних заходів з планомірною розробкою і  реалізацією  стратегічних заходів поетапного перетворення "Укриття" в екологічно безпечний об'єкт. SІР є  планом опрацювання  та прийняття рішень для  подальшої реалізації. У ньому
накреслено лише загальні межі та орієнтири, напрями руху, які потребують подальшого наповнення конкретним змістом, детальними технічними рішеннями.
    План передбачає досягнення п'яти основних цілей:
    1.  Зменшення ймовірності обвалення "Укриття".
    2.  Зменшення наслідків обвалення.
    3.  Підвищення ядерної безпеки.
    4.  Підвищення безпеки персоналу та довкілля.
    5.  Обгрунтування та довготермінова стратегія перетворення  "Укриття" в екологічно  безпечну систему.
     У  1998—2000  рр. виконано роботи першого етапу SІР. Проведено ремонт вентиляційної труби та іі світлового огородження, опор балок Б1 і Б2, здійснено забезпечення засобами для боротьби з пилом  та дезактивації, складено аварійний план і комплексний план протипилових заходів, впрова джено  систему нейтронного моніторингу "Пілот", систему контролю стану  паливовмістких матеріалів "Сигнал", установку введення електронно-поглинального розчину (ЮК СОВГ-40), ряд заходів щодо підвищення  безпеки персоналу і довкілля тощо.
    Розпочато роботи другого етапу SІР, виконання яких відбуватиметься в 2001—2007 рр. У листопаді  2001 р.—грудні 2002 р. передбачається  проведення комплексу будівельно-монтажних робіт для стабілізаціі буді-вельних конструкцій,  зокрема,  фрагментів західної та північної стін  і деаера-
торної  етажерки "Укриття". На початку 2002 р. очікується завершення спорудження "малої"  будбази "Укриття". До кінця 2001-го має бути прийняте рішення щодо створення нового конфаймента ("Укриття-2"),  а його спорудження триватиме у 2002—2005  рр. До квітня 2005 р.  намічено виробити остаточне  рішення про стратегію вилучення паливовмістких матеріалів. До весни 2007 р., згідно  з планом SІР, необхідно провести демонтаж  нестабільних конструкцій  існуючого об'єкта "Укриття".
 
 План строительства арки над 4 блоком



[Обговорити на форуміДогори]